Szamba betonowe – wszystkie fakty

szamba betonowe

Poszukiwania sprawdzonego zbiornika na ścieki komunalne

W tym momencie osoby decydują się się na zamieszkanie pod miastem. Ogromna liczba osób woli domek za miastem niż apartament na szczycie wieżowca. Wybudowanie domu jest powiązana z  kilkoma etapami. Osoby mieszkające w miastach szukają działek pod budowę domu na terenach wiejskich i pod miejskich. Powinno się posiadać wiedzę na temat, że większość gmin nie ma pełnego systemu kanalizacji. Absolutnie dlatego wszystkie osoby, które budują dom spotykają się z wyborem zbiornika na ścieki komunalne. W tym momencie na rynku jest kilka rodzai zbiorników. Wśród rozwiązań prym wiodą przydomowe oczyszczalnie ścieków, szamba betonowe i zbiorniki z tworzywa sztucznego.

Na wybór dopasowanego do potrzeb zbiornika składa się wiele czynników. Opisane w tym artykule będą zalety i wady poszczególnych zbiorników na ścieki.

Zbiorniki z tworzywa sztucznego

Wykonane są bardzo często z poliestrów i są zbrojone włóknem szklanym. Te materiały odpowiadają za 100 % szczelność zbiornika. Szamba z tworzywa sztucznego uważane są za przyjazne dla środowiska. Szamba z poliestów nie uszkadzają środowiska. Ważną zaletą tego typu zbiorników jest ich przyjazny stosunek do środowiska. Kolejną cechą tych zbiorników jest ich niska waga. Na pewno ułatwia to samodzielny transport i montaż. Z drugiej strony ich lekkość jest też wadą, ponieważ nie mogą być instalowane na wszystkich działkach.

Zbiorniki poliestronowe nie będą pracować zgodnie ze swoimi możliwościami na terenach gdzie jest wysoki poziom wód . Niska wytrzymałość na obciążenia jest wadą tych zbiorników. Takich zbiorników nie wolno montować pod podjazdem dla samochodów. Pod wpływem silnego naporu wód gruntowych zbiorniki z tworzywa sztucznego zmieniają swoje położenie. Dla osób zainteresowanych ceny tego typu zbiorników wahają się pomiędzy 1 700 zł a 7 000 zł.

producent szamb betonowych RadomSzamba betonowe

Tego typu zbiorniki cieszą się największą popularnością. Te zbiorniki najczęściej robione są z żelbetonu typu B-25. Producenci szamb betonowych ciągle udoskonalają swoje produkty. Często stosowane jest wzbogacanie żelbetonu o specjalną chemię budowlaną, ma to za zadanie związać pory betonu. Ponadto szamba betonowe pokrywane są kilkukrotnie warstwą izolacyjną izolbet. Dokładnie dlatego szamba betonowe są stuprocentowo szczelne, co powoduje że są ekologiczne.

Szamba betonowe w odróżnieniu od szamb plastikowych są ciężkie. Dlatego można je instalować wszędzie. Ciężar pozwala na to, że szamba osadzają się solidnie w gruncie daje to gwarancję, że zbiornik nie zmieni położenia. Uzupełniająco szamba betonowe jako jedyne można lokować pod podjazdem dla samochodów. Te zbiorniki są wytrzymałe. Szamba betonowe nie kruszą się ani nie pękają. Kiedy zainwestuje się taki zbiornik od zaufanego producenta nie ma co się martwić przed dekady. Ceny zaczynają się od około 900 zł za szambo o pojemności 4 000 L do około 4 000 zł za szambo o pojemności 20 000L. Jak widać szamba betonowe są tańsze od plastikowych.

Przydomowe oczyszczalnie

Ekologiczne oczyszczalnie ścieków zostały stworzone w trosce o dobro środowiska naturalnego. Jest to nowość na rynku. Dzięki niej przede wszystkim można się cieszyć oczyszczoną wodą, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Tą wodę można wykorzystać na wiele sposobów, co generuje oszczędności. Przejdziemy teraz do wad tego rozwiązania. Przy tego typu zbiornikach trzeba koniecznie wykorzystywać w domu tylko ekologiczną chemię gospodarczą. Jest to konieczne, żeby nie zabić żywych bakterii wewnątrz zbiornika. Kiedy nie będzie stosowana taka specjalistyczna chemia może nawet dojść do uszkodzenia flory bakteryjnej. Powoduje to nawet konieczność wymiany zbiornika na nowy. Ceny wahają się od 6 000 zł do nawet 20 000 zł.

Save

Zapisz

Zapisz