Szambo betonowe czy oczyszczalnia ścieków

Trudny wybór

Przy budowie domu warto się zastanowić nad wyborem metody pozbywania się ścieków. Należy rozważyć czy wybrać tradycyjne metody pozbywania się ścieków takie jak szambo betonowe Łódź czy zainwestować z przydomową oczyszczalnię ścieków. W obu tych przypadkach nasza działka musi spełniać określone warunki.
Zarówno szambo betonowe jak i przydomowa oczyszczalnia ścieków muszą znajdować się w określonych odległościach od granicy działki, drogi, od ujęcia wody, rur z gazem oraz od domu. Kiedy myślimy o przydomowej oczyszczalni ścieków należy również zwrócić uwagę na odpowiednią przepuszczalność gruntu oraz niski poziom wód gruntowych. Do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków potrzebujemy o wiele więcej miejsca na działce niż na szambo betonowe. Jednocześnie koszty związane z jej budową są zdecydowanie wyższe w porównaniu z kosztami jakie poniesiemy jeśli kupimy szambo betonowe łódź. W przypadku działek rekreacyjnych gdzie zużycie wody nie jest bieżące tzn. nie trzeba regularnie wywozić nieczystości bardziej wydajne jest zainwestowanie w szambo betonowe Łódź.

Formalności

Elementy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków powinny posiadać Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska, można też kupić gotowy produkt od firm świadczących kompleksowe usługi związane z montażem konserwacją i formalnościami prawnymi. Przy budowie oczyszczalni ścieków istotne jest dom i człowiek szamba betonowe łódźodpowiednie umiejscowienie osadnika wstępnego, który powinien być zakopany jak najbliżej domu i dobrze odpowietrzany, równie ważny jest drenaż rozsączający z uwagi na fakt, iż gleba jest najczęstszym odbiornikiem ścieków.
Decydując się na szambo betonowe, mamy o wiele prostsze formalności do przejścia. Istotną zaletą jeśli wybierzemy szambo betonowe jest przede wszystkim niska cena, solidność, wytrzymałość oraz duża masa, dzięki której zbiornikowi nie grozi wypchnięcie przez wody gruntowe.
Można również zakupić gotowe zbiorniki plastikowe, jednak ich minusem jest mała wytrzymałość na duże obciążenia oraz mała masa co może skutkować wypchnięciem zbiornika przez wody gruntowe. Trzeba pomyśleć przede wszystkim o zabezpieczeniu zbiornika przed wyporem, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Decyzja

Wybór i tak zależny jest od warunków przestrzennych ,położenia działki czy kosztów jakie jesteśmy w stanie ponieść przy budowie wybranej metody odprowadzania nieczystości.