Dom otwarty na ogród – deska kompozytowa

deska tarasowa

Deska tarasowa na twoim tarasie

Dom otwarty na ogród to niezwykle ciekawa alternatywna dla domowników i gości. Ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie, relaks, a także sprzyja spotkaniom w gronie znajomych. Z tego też względu, istotne jest połączenie funkcjonalności i estetyki, które przełoży się na komfort użytkowania. Najważniejszym elementem jest podłoga tarasu, to ona nadaje cały charakter. Obecnie najpopularniejsze są tarasy, na których ułożona jest deska kompozytowa.

Meble tarasowe

Nieodłącznym elementem każdego tarasu są komfortowe meble, dzięki którym z chęcią spędzamy na nich czas. Tak zwany salon zewnętrzny to idealne miejsce do grillowania, w którym rozkoszować możemy się niecodziennymi smakami potraw przyrządzonymi na świeżym powietrzu. Nawiązaniem do salonu może być kominek, a jego funkcjonalność zapewni wspólny przewód kominowy. W większości przypadków, taras znajduje się w pobliżu kuchni, z której bardzo szybko będziemy mogli serwować posiłki, a także skrócony zostanie czas na dotarcie na przykład do lodówki. Jeśli jednak, taras nieopodal salonu jest dla nas ciekawszym rozwiązaniem, warto poszukać projektu budynku, który będzie opatrzony dwoma tarasami lub jednym, który otacza dom z kilku stron.deska tarasowa

W tradycyjnym budownictwie nie może zabraknąć drzwi, które będą otwierane w czasie ciepłych dni. I choć nasze babcie umieszczały w wejściu stylowe firanki, dziś znajdziemy w nich moskitiery na przykład w postaci artystycznych pasków. Klasyczną alternatywą są również systemy, które umożliwiają płynne przesuwanie skrzydeł – dzięki temu domownicy mogą wdychać świeże powietrze i cieszyć się kolorystycznym ogrodem przebywając w salonie czy jadalni. Dodatkowo takie rozwiązanie optycznie przedłuży strefę dzienną. Prócz umeblowania w stylu minimalistycznym, przyjazną atmosferę dla każdego użytkownika stworzy oświetlenie. Dzięki temu możliwe stanie się wieczorne spędzanie czasu na tarasie. Oświetlenie prócz funkcji praktycznej jest ciekawym elementem dekoracji. Jego walorem jest podkreślenie kształtu roślin, a także ekspozycja ich urody po zmroku.