Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

szamba betonowe

Własności ekologicznej przydomowej oczyszczalni

Na kontynencie funkcjonuje coraz więcej osób mających na uwadze troskę o środowisko. Akurat dlatego w trosce o środowisko naturalne zostały wykonane oczyszczalnie ścieków. W Europie posiadają mrowie odbiorców. Jednakże mimo to bardzo dużo osób kupuje jednak szamba betonowe. Ten artykuł zaprezentuje wszystkie cechy przydomowej oczyszczalni ścieków. Nadprogramowo dokonamy porównania z może i bardziej popularnym konkurentem czyli szambem betonowym.

Cena

Dla wielu Polaków jest to najważniejszy czynnik, który decyduje o wyborze zbiornika na ekskrementy. Polacy niestety w porównaniu do do reszty krajów Unii Europejskiej zarabiają zabawnie mało. Przydomowe oczyszczalnie ścieków kosztują minimum 4 000 zł. Jest to bez zastanowienia się dużo większa cena niż za szamba betonowe, których ceny zaczynają się nawet od 900 zł. Do tej ceny należy doliczyć solidny transport i montaż. Później trzeba liczyć się z zakupem separatorów tłuszczów i innych ponadprogramowych elementów.

Działanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez wątpienia jest szczelna i ekologiczna. Pozwala ona odzyskać w różnym stopniu oczyszczoną wodę. Stopień czystości wody zależy od producenta a także wybranego modelu. Tak oczyszczona woda może zostać wykorzystana do podlewania krzewów czy też trawnika. Jakkolwiek czy warto przepłacać? Coraz więcej wytwórców szamb betonowych tak udoskonaliło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są dużo tańsze.

szamba betonoweZastosowanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może służyć jedynie jako zbiornik do zbierania nieczystości. Jest ona stworzona w tym planie. Jej dedykowanym zastosowaniem jest istotnie kumulowanie ścieków komunalnych z gospodarstwa domowego oraz oczyszczenie ich w maksymalnym stopniu. Mimo wszystko szamba betonowe znajdują o wiele większe wykorzystanie. Bo szamba betonowe są wykorzystywane do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Komplementarnie mogą obsługiwać jako zbiorniki do kiszenia ogórków i kapusty. Szamba betonowe mogą służyć też jako studnie czy też kanały samochodowe.

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są drogie. Ich cena jest głównie dyktowana poprzez materiał z jakiego są wytwarzane. Wykorzystywane do produkcji tworzywo sztuczne jest bardzo odporne oraz ekologiczne. Nie może on wstępować w żadne reakcje ze ściekami gdyż mogło by to wyniszczyć florę bakteryjną. Szamba betonowe mają dużo niższą cenę, jako że beton jest dużo tańszy. Opłaca się wspomnieć, że mają dużo szersze zastosowanie. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.

Zapisz