Szamba betonowe – czujnik

szamba betonowe

Szamba betonowe

Znacząca większość gospodarstw, które nie mają możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji muszą posiadać bezodpływowy zbiornik. Przeznaczony on jest do gromadzenia nieczystości. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu magazynowania deszczówki bądź innych cieczy.Szamba betonowe są dobrym sposobem jeśli chodzi o zbiorniki na ścieki komunalne.

szamba betonoweObecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do magazynowania deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie. Producenci szamb betonowych w większości stosują najwyższą klasę żelbetonu zagęszczonego B – 25 jak i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet. Daje to gwarancję, że szamba betonowe potrafią długo służyć posiadaczowi. Najpierw w produkcji tego produktu jest wykonany odlew betonowy oraz stosowane są odpowiednie preparaty, które zakleją pory. Następnie wykonane jest odprężenie materiału. Kolejny etap obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany i sprawdzana jest jakość produktu. Cały proces ręczy klientowi stu procentową szczelność i odporność przez lata. Po montażu u kupującego szambo przykrywane jest specjalnie wykonaną płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio zakonserwowana. Przeprowadza się taki zabieg aby zminimalizować ryzyko wdzierania się wody gruntowej do szamba.

Do transportu i konstrukcji zbiornika potrzebne są profesjonalne narzędzia. Producent szamb betonowych musi takie posiadać w swoich oddziałach. Szamba betonowe ze względu ma swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelność są bardzo przyjazne środowisku. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami.Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować nawet w gruncie o wysokim poziomie wód. Następną wiadomością jest że szamba betonowe są masywne. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. Wysokiej klasy wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat.Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto poprosić producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

Czujnik wypełnienia szamba

Dzięki takiemu czujnikowi w żadnym razie nie przeżyje się zjawiska wylewających się fekalii. Jest to niewdzięczne i wręcz odpychające doświadczenie. Takie zaskoczenie przypuszczalnie może być bardzo kłopotliwe, jeśli jest to w dzień wolny od pracy i nie wiadomo czy dojedzie do nas firma zajmująca się wywozem ścieków. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed przepełnieniem zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiemu urządzeniu można uchronić się przed przepełnieniem szamba. Rozwór w zbiorniku po osiągnięciu ustawionej wysokości alarmowej, powoduje włączenie sygnału akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu poziomu wody można bez pośpiechu zdążyć z zamówieniem szambiarki.