Cyberoam najlepiej zabezpieczy sieć

cyberoam

Cyberoam

Internet w dzisiejszych czasach staje się niezbędny w prowadzeniu przedsiębiorstwa. Niezależnie od wielkości każda firma korzysta z co najmniej jednego komputera podłączonego do sieci. Komputery bardzo usprawniają pracę przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, usprawniona jest komunikacja między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. Obecnie nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia Internetowego. Niestety wraz z rozwojem Internetu sukcesywnie rozbudowują swoją działalność cyber przestępcy. O ile do zapewnienia bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość użytkownika w tym zakresie o tyle przedsiębiorca powinien kompleksowo zabezpieczyć swoją sieć nowoczesnymi systemami bezpieczeństwa jakimi są Cyberoam UTM.

Bezpieczeństwo sieci

Każdy przedsiębiorca powinien zadbać o wysoki poziom wiedzy swoich pracowników w zakresie bezpiecznego poruszania się po sieci. Najpopularniejszymi zagrożeniami kierowanymi w przedsiębiorstwa są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na stacjach roboczych w przedsiębiorstwie. W dzisiejszych czasach hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły specjalistów, którzy posiadają ogromną wiedzę i fundusze. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo skuteczne. Popularną drogą jaką złośliwe oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach podszywają się pod zaufane instytucje takie jak Poczta Polska, dostawca energii. Dlatego warto zainwestować w urządzenia UTM, które są odporne na zaawansowane ataki hakerskie. Dodatkowo warto opracować dobrą politykę bezpieczeństwa jaka będzie obowiązywać w firmie. Zasady bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie proste zabezpieczenia jak stosowanie silnych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co jakiś czas jak również profesjonalne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Dzisiaj opracowanie dobrej i skutecznej polityki bezpieczeństwa jest dużo prostsze niż kiedyś, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

UTM

cyberoamUrządzenia UTM dają pewność wysokiej ochrony danych informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. UTM Cyberoam są zdaniem specjalistów z dziedziny zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są rozbudowane to zabezpieczają sieć firmową na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu odbierania i wysyłania sygnału fizycznego, poprzez ochronę przesyłania pakietów danych szyfrując je, aż po warstwę aplikacji, odpowiedzialną za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie moduły takie jak: Firewall, VPN, IPS, Weeb filter, application filter, WAF, IM, Qos, Antywirus, Antyspam oraz moduł odpowiedzialny za raportowanie. Jak widać dzięki jednemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego mamy szereg funkcjonalności, które kompleksowo zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne korporacje.

VPN router

Ważnym modułem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg ważnych funkcji. To dzięki niemu można zapewnić bezpieczeństwo danych informatycznych firmy niezależnie od miejsca przebywania pracownika. Obecnie przedsiębiorstwa rozwijają się w sposób dynamiczny. Pracownicy potrzebują dostępu do zasobów firmy w podróżach służbowych jak również coraz częściej dostępu zdalnego z miejsca zamieszkania. VPN router zapewnia ochronę przed wyciekiem informacji jak również zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do zasobów informatycznych firmy. Dodatkowo moduł ten odpowiada za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem wirusów, spamu, prób włamania dzięki czemu chroni stacje robocze i sieć oraz kompleksowo ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z urządzeń mobilnych.

Zapora sieciowa

Zapora sieciowa odpowiada za monitorowanie ruchu sieciowego i zapisywanie najważniejszych zdarzeń w pamięci. Umożliwia to szybkie i sprawne dokonywanie zmian w konfiguracji przez administratora. Hardware firewall jaki ma wbudowany system UTM Cyberoam oferuje inspekcję przesyłanych pakietów danych między użytkownikami co ma za zadanie zapewnić bezpieczeństwo sieci, aplikacji i użytkowników.