Urządzenia UTM – top 3

Urządzenia UTM

Urządzenia UTM

Bardzo gorącym tematem ostatnio wśród przedsiębiorców są urządzenia UTM. Dla osób nie wtajemniczonych pragniemy wyjaśnić, że jest to pionierski system zabezpieczeń mający kilka specjalistycznych modułów wbudowanych w jedno urządzenie. Ten mechanizm jest odkryciem na rynku IT. Dzięki wprowadzeniu dziesiątek postępowych a także do bieżącego momentu nie wykorzystywanych rozwiązań jest to sposób na zapewnienie niezwykle wysokiego poziomu bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

Ustawienia

Urządzenia UTM dają możliwość administratorom sieci na wiele skoordynowanych procedur, czego nie umożliwia nadzorowanie zupełnie odrębnych urządzeń. UTM Cyberoam posiadają dużo specjalistycznych funkcji zabezpieczających w obrębie jednej platformy sprzętowej. Daje to możliwość, że administrator może zwinnie dostosowywać konfigurację poszczególnych składowych systemu. Wyróżniającą cechą tego rozwiązania jest także fakt, że kontrakcja na keylogger następuje natychmiast. Tylko tak rozbudowana architektura raportowania i logów umożliwa tak szybkie reakcje. Urządzenia UTM Cyberoam minimalizują koszty infrastruktury sieciowej, zachowując przy tym najwyższy rangą poziom bezpieczeństwa jaki jest dziś dostępny na rynku.

Ochrona

Urządzenia UTMOczywiste są wątpliwości czy warto zabezpieczyć swoją firmę takim urządzeniem. Fachowcy uważają, że tak. Ceny urządzeń UTM wychodzą dużo taniej niż koszt poszczególnych modułów w jakie wyposażony jest UTM Cyberoam. Urządzenia UTM Cyberoam można wdrożyć zarówno do przedsiębiorstw, gdzie jest kilka stanowisk komputerowych jak i do wielkich sieci firmowych, które składają się z dziesiątek oddziałów znajdujących się w różnych częściach Polski. Wszędzie UTM Cyberoam zaręczy precyzyjne bezpieczeństwo sieci oraz zasobów informatycznych. To rozwiązanie wielostronnie chroni przed najgroźniejszymi atakami z jakimi walczą eksperci od bezpieczeństwa sieci. System UTM jest zoptymalizowany i działa bardzo szybko.

Technologia

Urządzenia UTM składają się z kilkunastu modułów, które obecnie można zakupić osobno. System UTM Cyberoam składa się z takich modułów jak: Weeb Filter, IPS, firewall, VPN, Application Filter, WAF, IM, Qos, raportowanie, antywirus, antyspam. Przymiotem tego systemu jest wiadomość, że urządzenie UTM Cyberoam konfiguruje wszystkie wymienione moduły. Zapewnia przy tym mocne bezpieczeństwo sieci i do tego obniża ryzyko skutecznego ataku.