UTM zabezpieczy komputery w Twojej firmie

UTM

Bezpieczeństwo sieci

W dzisiejszych czasach cyber przestępcy gwałtownie rozwijają swoją działalność. Tworzą coraz to bardziej zaawansowane złośliwe oprogramowanie, które jest trudne do wykrycia przez zwykłe antywirusy. Cyber przestępcy kierują swoje ataki w zwykłego internautę nie jak do tej pory w wielkie organizacje. W gwałtownym tempie rośnie liczba rodzajów złośliwego oprogramowania. Właśnie z tego powodu ochrona komputera przed atakami z zewnątrz staje się obecnie coraz bardziej istotna. Odpowiedzią na najnowsze zagrożenia są rozwiązania nowej generacji UTM.

Sieci firmowe

Złapanie się w cyber pułapkę może mieć szczególnie dotkliwe skutki dla przedsiębiorstw. Zasoby informatyczne firmy rosną w znaczącym tempie z dnia na dzień. Obecnie nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez pomocy internetu. Niestety świadomość społeczeństwa na temat bezpiecznego poruszania się w sieci jest bardzo niska. Właśnie dlatego każdy właściciel powinien sam zadbać o bezpieczeństwo sieci firmowej i nie zdawać się na to, że może jego pracownicy nie wpadną w pułapki zastawione przez cyber przestępców. Stanie się ofiarą Cryptolockera może sprawić trwałe zniszczenie ważnych informacji dla przedsiębiorstwa. Jest to obecnie bardzo popularny sposób na zainfekowanie komputera bądź całej sieci. Taki atak może sparaliżować pracę firmy na kilka godzin a nawet dni. Generuje to poważne straty dla właściciela przedsiębiorstwa.

UTM

UTMŻeby skutecznie chronić się przed cyber przestępczością warto wybrać rozwiązania nowej generacji, które gwarantują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Rozwiązania typu UTM są bardzo rozbudowane i kompleksowo chronią całą sieć firmową na każdym etapie modelu OSI. System UTM można dostosować do każdej wielkości firmy. Dodatkową zaletą jest minimalizacja kosztów związanych z utrzymaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa, ponieważ to urządzenie zawiera w sobie wszystkie moduły jakie do tej pory były odrębnymi urządzeniami z osobnym oprogramowaniem i konfiguracją. W bardzo wysokim stopniu ułatwiło to administrację sieci firmowej. Wśród specjalistów urządzenia tego typu mają bardzo wysoką ocenę skuteczności.

Podsumowanie

Zwykłe antywirusy już nie wystarczają w walce z zaawansowanymi zagrożeniami jakie czekają w internecie. Opierają się one głównie na bazie wirusów. Co prawda jest ona często aktualizowana, lecz i tak to nie wystarcza. Szybkość z jaką pojawiają się nowe zagrożenia jest zastraszająca. Zawsze warto zwiększyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po internecie. Stosowanie się do tych wskazówek może uchronić przed utratą ważnych danych. Niestety przedsiębiorcy nie mogą polegać na wiedzy swoich pracowników. Muszą sami zadbać o bezpieczeństwo sieci firmowej. UTM na pewno okaże się jednym z najtańszych rozwiązań w perspektywie czasu oraz najbardziej skutecznym jakie jest dostępne na rynku. Wspomoże to bezpieczną wymianę pakietów danych między pracownikami niezależnie od miejsca ich przebywania. UTM chroni niezależnie od lokalizacji użytkownika. Oczywiste jest, że firmy są coraz bardziej rozwinięte i posiadają kilka oddziałów lub też pracownik potrzebuje zdalnego dostępu do danych firmowych z domu bądź w podróży służbowej. Dlatego UTM jest obecnie najnowocześniejszym i najlepiej dostosowanym rozwiązaniem dla firm.

Zapisz

Zapisz