Szamba betonowe Serock i opis miasta

Szamba betonowe Serock

Szamba betonowe Serock

Szamba betonowe Serock są to podziemne zbiorniki, bezodpływowe, wykonane z betonu. Zadaniem tych zbiorników jest gromadzenie odprowadzonych z domu ścieków pochodzących z urządzeń kanalizacyjnych. Warto wspomnieć, że szamba mogą być podłączone do systemu kanalizacji miejskiej. Stanowią wtedy rodzaj zbiornika retencyjnego zapobiegającego zatykaniu się uzbrojenia podziemnego. Jeśli jednak działka nie ma możliwości przyłączenia do kanalizacji miejskiej, warto podłączyć szambo bezpośrednio do kanalizacji. Należy wtedy zakupić pojemny zbiornik bezodpływowy, z których nieczystości są wywożone przez wóz asenizacyjny.

Szamba betonowe Serock sprawdzą się również jako zbiornik do gromadzenia deszczówki oraz gnojówki i gnojowicy. Warto wiedzieć, że zbiorniki betonowe mogą być wykorzystane jako silosy do kiszenia kapusty czy ogórków. Dodatkowo często można je spotkać przy fabrykach i zakładach produkcyjnych, gdzie pełnią funkcję zbiorników do gromadzenia odpadów produkcyjnych czyli np.: oleju.

Kilka słów o mieście Serock

Miasto Serock zlokalizowane jest w województwie mazowieckim w odległości około 40 km od centrum Warszawy. Miasto położone jest wzdłuż rzeki Narwi. Należy też wspomnieć, że Serock został zniszczony podczas II Wojny Światowej. W roku 1944 Niemcy bronili przeprawy przez Narew przed Armią Czerwoną. W wyniku właśnie tych wydarzeń Serock został doszczętnie zniszczony. Po wojnie miasto zostało odbudowane.

Szamba betonowe SerockW samym Serock można znaleźć małe zakłady usługowe i produkcyjne. Mieszkańcy miasta najczęściej zajmują się produkcją wyrobów spożywczych, elektrotechnicznych, ceramicznych, meblarskich i budowlanych. Natomiast na terenie całej gminy można odnaleźć liczne gospodarstwa rolnicze, które zajmują się głównie uprawą truskawek.

Serock może się poszczycić pierwszą lokatą wśród miejscowości kurortowych oraz letniskowych w województwie mazowieckim. Jest to dla gminy ogromne wyróżnienie. Zasłużył na to miano poprzez dbanie zarówno o środowisko jak również modernizację zabytków i rozbudowę terenów zielonych. Ważnym elementem krajobrazu miasta jest „Barbarka”, czyli średniowieczna osada. Dodatkowo warto wiedzieć, że w Serocku rynek zachował urbanistyczny układ ze średniowiecza. Dodatkowo na rynku istnieje do dziś bruk, który był położony w XIX wieku. Dodatkowo w Serocku znajduje się kilka wartych obejrzenia kościołów, pałaców i ruin.